Wszystko jest kwestią przypadku? Wszystko jest zapisane w gwiazdach? Przeznaczenie?

Różne są zdania odnośnie tej kwestii, jakiś czas temu miałem ciekawą dyskusję na ten temat z moim dobrym kolegą Markiem. Co do tego jednego, mamy inne zdania. Jak każda nasza dyskusja była grzeczna i wesoła, każdy przedstawił swój punkt widzenia, wysłuchał drugiego
i dalej został przy swoim zdaniu :). Nie chodzi o to, żeby kogoś do swojego zdania przekonać, ale o to, żeby szanować zdanie innych osób.

Znamy się około 16 lat, jakiś czas temu nasze drogi na kilka lat się rozeszły, nie mieliśmy praktycznie kontaktu, jakieś przypadkowe spotkania w sklepie czy gdzieś.
22 kwietnia 20017 roku, jedno zdjęcie na instagramie, zdjęcie które zmieniło wiele.

Wrzuciłem fotkę jak robię coś przy aucie, Marek skomentował i znowu zaczęliśmy rozmawiać. Rok później nasza fantastyczna wyprawa do Rumuni, rozmowy o motoryzacji, o podróżach, planach, marzeniach.

Teraz mamy rok 2020 i planujemy kolejną wyprawę, tym razem Złombol. Od lat marzyłem
o udziale w Złombolu, do tej pory nie mogłem znaleźć ekipy, może za słabo szukałem, a może wszyscy musieliśmy do tego dorosnąć.
Stare auta z duszą, podróż, dużo niewiadomych, wyzwania fizyczne, wyzwania psychiczne, pomoc dzieciom, pomoc między uczestnikami, bycie częścią czegoś wielkiego, czegoś pięknego. Za każdym razem jak pomyślę o tym wydarzeniu na myśl przychodzą różne słowa, ale to jest właśnie to coś, co słowami ciężko opisać – to właśnie ZŁOMBOL.
1 stycznia przesuwając palcem kolejne posty na FB ekran zatrzymał się na tym jednym konkretnym – mamy kierunek na Złombol 2020: Burhaniye (Turcja), THE TRANSCONTINENTAL EDITION. To było dla mnie …. jak gwiazda polarna w nocy dla podróżnika, jak latarnia morska, jak kompas. Wyznaczyło to moje plany na ten rok. Tym razem szukanie ekipy poszło zaskakująco łatwo, 2. stycznia było nas już 3 :). 10. – stycznia na placu stał już samochód a nas było już 5.

I tak oto dochodzimy do kwestii wyborów, przypadków, gwiazd, przeznaczenia.
Każdy sam podejmuje decyzję, decyzje zero-jedynkowe. TAK lub NIE.
Przy podejmowaniu decyzji kierujemy się … właśnie, czym się kierujemy? Sercem? Serce to mięsień 🙂 więc chyba nie. Przypadkiem? ale co to jest ten przypadek? Rozumem? – jeśli rozumem to co wpływa na nasze decyzje? Może nasze doświadczenia na to wpływają?
Czasem jest tak, że decyzje podejmujemy w ułamku sekundy (np. gdy trzeba kogoś ratować), odruchowo, wtedy ciężko powiedzieć, że kierowaliśmy się rozumem bo nie przemyśleliśmy za i przeciw. Co więc tak na prawdę wpływa na nasze decyzje? A może są one jednak zapisane w gwiazdach ? 🙂

Co sprawiło, że 22 kwietnia wrzuciłem zdjęcie na instagrama? Co sprawiło, że Marek to zdjęcie zobaczył, napisał? Co sprawiło, że reszta ekipy która wcześniej średnio myślała o Złombolu teraz decyzję podjęła z dnia na dzień?
Nie ważne czy był to przypadek, czy było to zapisane w gwiazdach czy gdzieś indziej, ważne jest to, że mamy teraz przed sobą ZŁOMBOL 🙂 i mamy zamiar uzbierać dużo kasy na pomoc dzieciom i mam nadzieje że WY wszyscy nam w tym pomożecie ! 🙂

Każde z ekip sama finansuje swój start, przygotowanie samochodu, paliwo, podróż itd. Każda “zebrana” przez uczestników złotówka idzie na dzieci. Wszystko idzie od razu na konto Fundacji Nasz Śląsk im. Gen. Jerzego Ziętka.
Pamiętajcie, każda złotówka przy dużej ilości osób robi ogromną różnicę. Na FB mam 428 znajomych, niech każdy wpłaci po 1 zł mamy już 428 zł, jeśli każdy wpłaci po 5 zł to już 2140 itd. Jest nas w ekipie 5 osób, więc mnożymy to przez 5. Pomyślcie ile dobrego można zrobić za te pieniądze, wysłać dzieci na kolonie, wysłać je na wycieczki, załatwić zajęcia dodatkowe, może to im pomóc w rozwijaniu pasji.
Może ktoś ze znajomych ma firmę? może ktoś che umieścić reklamę na naszym samochodzie? Dogadamy się :).
W momencie publikacji wpisu zgłosiło się 406 załóg – każda załoga wpłaca 200 zł wpisowego i musi uzbierać minimum 2000 zł (samochody osobowe) = 893 200 zł.
Mam nadzieję, że u nikogo licznik nie zatrzyma się na minimum, że każda załoga da z siebie jak najwięcej 🙂

To że masz mnie w znajomych nie jest przypadkiem, to że jesteś na tej stronie również nie było przypadkiem. Zostałaś wybrana (zostałeś wybrany) by pomóc dzieciom z domów dziecka 🙂
Więcej szczegółów o Złombolu na stronie https://zlombol.pl
ID naszej załogi RZ10816 – wpłacając z tym ID pomagasz nam “uzbierać” minimum potrzebne do startu.

Kategorie: Bez kategorii

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder