“Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest.
Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi.”
Jan Paweł II

Od czego by tu zacząć ? Hmm… no może tak po prostu.
Czy 20 groszy to dużo ? a 50 groszy to dużo? Może 5 zł to dużo? A może 50 zł to dużo? Przeczytajcie do końca, na dole strony postaramy się wspólnie na to odpowiedzieć 😉


W sobotę 9.10.2021 braliśmy udział w bardzo pozytywnym wydarzeniu. W ten piękny, słoneczny, jesienny dzień odbył się w Gnieździe w Felicjanowie Piknik Charytatywny dla Lenki.
Lenka ma 4 lata i cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Potrzebuje więc rehabilitacji i sprzętu do ćwiczeń. O tym jak można pomóc będzie w zamieszczonych niżej linkach.

Wszyscy możemy kiedyś być w sytuacji, że będziemy potrzebowali pomocy. Nie mówię tu tylko o pomocy materialnej. Czasem ktoś potrzebuje wsparcia, dobrego słowa, obecności drugiej osoby, rozmowy.
Nie ma co liczyć na to, że ktoś sam zauważy, że coś jest nie tak. Nie zawsze tak się uda. Jeśli potrzebujemy jakiejś pomocy warto o tym mówić. Takie mamy czasy, że większość z nas jest zabieganych i nie każdy się tego od razu domyśli. Z drugiej strony, dbajmy o bliskich, zapytajmy ich czasem czy wszystko jest ok, czy nie potrzebują pogadać. Dbajmy o siebie wzajemnie, znajdźmy czas dla innych.

Gdy przeczytaliśmy o pikniku od razu wiedzieliśmy, że tam pojedziemy. Lenka jest córką naszych znajomych, Maćka znamy się od podstawówki. Chwilę zastanawiałem się jak mogę pomóc. Dzięki uprzejmości Terenwizji a konkretnie Pawła Gołębia z tej ekipy, dostałem na licytację dwie książki: Terenwizja – „Jazda w teren” z autografem Pawła. Tutaj ukłony i podziękowania dla całej ekipy za to, że mimo swojej popularności i masy zajęć, dalej zostają normalnymi chłopakami, znajdują czas i mają chęci żeby zrobić coś dobrego.


To nie koniec historii o książkach, ma ona ciąg dalszy :). Książki najpierw pokazałem oczywiście w domu, mojej 9-letniej córce, jak tylko zobaczyła książkę zaświeciły się oczy. Doskonale wie co to Terenwizja, w samochodzie nawet śpiewa piosenki: A może się wyjedzie, czy Podnieś Toyotę dwa cale 😉 (jeśli ktoś nie zna, linki poniżej). Wracając do książki, zapytała czy możemy jedną kupić i od razu dodała, że ona może ją kupić za swoje oszczędności. Po tym zdaniu nagle zniknęła. Mówią, że milczenie jest złotem, ale jak masz dziecko wiesz, że cisza jest podejrzana. Po chwili ciszy, w pokoju obok rozległ się hałas. Po wejściu do pokoju, naszym oczom ukazała się rozbita skarbonka, obok siedziała Laura licząca pieniążki na książkę :). W takiej sytuacji nie mogłem zabronić udziału w licytacji.
Od małego była uczona, że warto pomagać. Nie raz była świadkiem jak pomagamy komuś kto tego potrzebuje. Czy to komuś kto zjechał z drogi i nie może na nią wrócić, komuś kto utknął w błocie, ludziom po wypadku czy w innych życiowych sytuacjach.
Teraz nie trzeba jej nic mówić, sama potrafi zapytać: a może ci ludzie potrzebują pomocy? Jako rodzic, jestem bardzo dumny z takiej dorosłej i odpowiedzialnej postawy 9-letniego dziecka.

Po przyjeździe na miejsce, jako że woziliśmy chętnych ludzi nasz terenówką, przed wjazdem w teren musieliśmy spuścić z kół ciśnienie. Tutaj kolejny raz z pomocą, tym razem mi, ruszyła Laura.
Większość imprezy Laura spędziła na zabawie z ZHP Uniejów, nawet pytali czy nie chce do nich wstąpić. Była chętna, ale związku z tym że dzieli nas jakieś 170 km, było by to dość problematyczne ;).


To był fajny dzień, spędzony w fajnej atmosferze z super ludźmi, którzy byli tam, żeby pomagać. Nie oczekując niczego w zamian. Największe brawa i podziękowania należą się, oczywiście organizatorce całego przedsięwzięcia, Larysie Klejman z Gniazda w Felicjanowie koło Uniejowa. Nie tylko za samą organizację, ale za to, że potrafi zebrać wokół siebie tak wspaniałych ludzi którzy tam przybyli.
Oczywiście na brawa i podziękowania zasługuję każdy kto tam był, nie będę się starał każdego wymienić bo nie chciał bym kogoś pominąć. Jesteście wszyscy dobrymi ludźmi, fajnie że pomagacie i życzę Wam wszystkiego dobrego.

Teraz pogadajmy na temat pytania na górze. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, bo to co dla jednego jest sufitem, dla innego podłogą. Zapewne większość z nas odpowiedziała, że 20 groszy to mało, 50 groszy czy 5 zł też nie wiele, 50 zł – to już dla niektórych z nas jest dużo. Pomyślmy teraz, skoro bez 20 groszy czy 5 zł możemy sobie poradzić, może warto komuś pomóc. Taką “mała” kwota raz na jakiś czas, może wiele zmienić. Przy dużej ilości osób, każda złotówka robi ogromną różnicę,

A więc wracając do początku, dbajmy o siebie nawzajem. Pomagajmy innym, bądźmy dla siebie dobrzy, bądźmy dobrymi ludźmi.

A teraz trochę obiecanych linków 🙂

Gniazdo w Felicjanowie:
https://www.facebook.com/GniazdowFelicjanowie

Terenwizja, książka (polecam), piosenki 🙂
https://www.youtube.com/user/TERENWIZJA
Piosenka: A może się wyjedzie:
https://www.youtube.com/watch?v=Vww3JWvt_F4
Piosenka: Podnieś Toyotę 2 cale:
https://www.youtube.com/watch?v=5Nv7_3YC4_s
Książka:
https://altenberg.pl/jazda-w-teren-terenwizja/


PMR – Raper z Kutna, jego występ na pikniku zapadł mi w pamięć, polecam.
https://www.facebook.com/PMR.Oficjalnie
https://www.youtube.com/channel/UCTS0GFUiKFSDOw7wtbjZGoQ/featured

I teraz najważniejsze: Lence pomóc można tutaj:
https://zrzutka.pl/u4cd2e
Informacje o możliwości przekazania 1% jak i numerze rachunku można znaleźć na stronie Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”.
https://dzieciom.pl/podopieczni/39614

Na koniec trochę prywaty. W produkcji jest już wpis o tegorocznym wypadzie do Rumunii. Krótki filmik, pokazujący małe urywki wyjazdu można znaleźć na moim kanale na youtubie. Jeśli film się podobał zostawcie łapkę w górę 😉


https://youtu.be/so25k5YDLQ4

Zapraszam do komentowania, udostępniania, wpadajcie na instagram IG:wordpress2365765.home.pl/autoinstalator/wordpressplus, gdzie co jakiś czas wrzucam trochę fotek.


Jak mówiłem – wpis o Rumunii in progress więc stay tuned 😉

Kategorie: Bez kategorii

2 komentarze

Tomek · 22 grudnia 2021 o 18:01

Rumunia z wami była fajna:D

Dodaj komentarz

Avatar placeholder